Warsztaty Open Focus – PL

Rozpuszczanie niechcianych uczuć przy pomocy
rozproszonej uwagi Open Focus
Jak poradzić sobie z niepokojem, żalem, frustracją, zazdrością...

W tej serii warsztatów Open Focus Attention dowiesz się jak sobie radzić z niechcianymi emocjami.

Wielu z nas zmaga się z niechcianymi emocjami, które ciągle wracają gdy chcemy odpocząć, zrelaksować się albo cieszyć się wolnym czasem z przyjaciółmi lub rodziną. Często też nie pozwalają nam spać w nocy. Te emocje maja rożnie nazwy (takie jak niepokój, poczucie winy, żal, smutek, złość) i jedną cechę wspólną – zawsze powodują uczucie napięcia gdzieś w naszym ciele. To napięcie może być odczuwane jako ściskanie w dołku podsercowym, motyle w brzuchu, obręcz dookoła głowy, gula w gardle, ściskanie w klatce piersiowej, itp. Jest ono spowodowane nieświadomym napięciem grupy mięśni spowodowanym stresem.

Jeśli nauczysz się używać rozproszonej uwagi (Open Focus Attention) będziesz potrafił/a rozpuścić to napięcie niezależnie od przyczyny, z której powstało. Oznacza to, że w tej metodzie nie jest ważne dlaczego się stresujesz i na warsztatach nie będzie trzeba zwierzać się przed wszystkimi z Twoich problemów. Jeśli rozpuścisz napięcie mięśni związane z niechcianym uczuciem będziesz mógł/a myśleć o czymś przykrym bez poczucia, że to dalej jest problem. Taka zmiana ułatwi Ci znalezienie nowego rozwiązania popchniecie spraw do przodu.

Podczas warsztatów dowiesz jak powstaje rozproszona uwaga oraz będziesz miał/a okazje jej doświadczyć podczas aktywnych ćwiczeń medytacyjnych. Jeśli zrozumiesz i poczujesz rozproszona uwagę będziesz niezależna/y w radzeniu sobie z problemami bez pomocy z zewnątrz.

.

Niedziela, 28 lipca 2019, godzina 10.30

Salon Magic Hands, The Malden Centre

Blagdon Road, New Malden, KT3 4TA

Często zadawane pytania

Open Focus jest naukowo opracowaną metodą normalizacji pracy mózgu. Trening rozproszonej uwagi opiera się na aktywnych ćwiczeniach medytacyjnych opracowanych na podstawie odkryć psychologa i badacza mózgu doktora Fehmi z Princeton, USA.

Po zastosowaniu rozproszonej uwagi możliwe jest rozluźnienie napięcia mięśni, które towarzyszy niechcianemu uczuciu. Dzięki temu można myśleć problemie bez uczucia zmartwienia.

Tę metodę można skutecznie zastosować w każdej sytuacji, nie zależnie jaki jest powód zmartwienia. Nie ma znaczenia jaka jest przyczyna problemu.

Tak, będziemy nadal pamiętać co się wydarzyło ale wspomnienia nie będą wywoływały złych emocji.

Najgorsza w napadach paniki jest obawa, przed następnym napadem. Dzięki rozpuszczeniu uczucia niepokoju ta obawa zmniejszy się lub zupełnie zniknie i ryzyko wystąpienia następnego napadu paniki znacznie się obniży.

Tak, na przykład, jeśli martwisz czymś co dopiero ma się wydarzyć. Możesz wtedy rozpuścić towarzyszące temu lekowi napięcie w Twoim ciele. Poczujesz się wtedy pewniej i będziesz gotowy/a na wyzwanie.

Krótki film z wyjaśnieniem

Proszę włączyć polskie napisy (przycisk na dolnym pasku ‘cc’).

Co powiedzieli inni

I really enjoyed this workshop and it went beyond my expectations. The teaching is excellent and held my attention with ease. Tomasz Kopec presents the material very clearly and with focused relevance. The exercises begin very simply and I found them all good and easy to engage with. This is a practical workshop that has many applications. I came away energized and relaxed. The setting is also very pleasant and the small group has a good interactive feel about it. The 3 hours went really fast. Highly recommended!
Connie Fautley

The presentation is engaging, interesting and informative and the exercises were easy to do and actually achieved a reduction in the unwanted emotion ( which I have been able to continue since the course). I am interested to learn more about this subject and technique. It would be amazing if we all learnt this at school or college, I think the world would be a calmer better place. Thanks Tomasz , much appreciated.

Caroline

Zarezerwuj swoje miejsce

Lubię pomagać ludziom i poprawiać ich samopoczucie. Na szczęście pracuje jako lekarz rodzinny i pomaganie to jeden z moich codziennych obowiązków. Przed ośmioma laty uczestniczyłem w warsztatach prowadzonych przez doktora Fehmi, który wydał mi certyfikat trenera Open Focus. Uwielbiam uczyć jak medytować Open Focus bo dzięki temu każdy może szybko się zrelaksować i wyciszyć rozgonione myśli. Open Focus pomaga w rozpuszczaniu bólu, zmniejszaniu niepokoju, poprawianiu kreatywności, zasypianiu, komunikacji z ludzmi i dbaniu o zdrowie. Teoria czterech rodzajów uwagi jest bardzo skuteczna w tłumaczeniu ludzkich zachowań. Według mnie Open Focus powinien zostać integralna częścią zdrowego trybu życia obok regularnych ćwiczeń fizycznych i zdrowej diety.